MUSLUK TAMİRİ

MUSLUK DEĞİŞİMİ

Eskimiş, yıpranmış ya da uzun süredir değiştirilmemiş musluklar bir süre sonra akıtmaya veya damlatmaya başlayabilir. Bu gibi can sıkıcı durumlarda eve bir musluk tamirri tesisatçısı çağırarak musluğunuzu tamir ettirebileceğiniz gibi aşağıda detaylandırdığımız yöntemler ile damlayan musluk probleminizi kendiniz de çözmeyi deneyebilirsiniz. Aç kapa musluk ve batarya olarak bilinen mix bataryaların tamiri  uzmanlık gerektir. İlk etapta ana su vanası kapatılır. Aç kapa musluğun gövdesindeki kırmız ve yeşil (sıcak soğuk) renkteki klipsler sökülür. Daha sonra uygun tornavida ya da alyan ile vidalar söküldükten sonra bataryanın kolu yukarı tarafa gelecek şekilde çekip çıkarılır.
Kartuşun üzerindeki somunu kurbağacık anahtarı ile sökerek kartuş yerinden çıkarılır. Yeni kartuş takılarak, batarya toplanır. Tamir için kullanacağımız batarya kartuşları bataryanın markasına göre servislerden alınmalıdır. Başka kartuşları yâda markasız kartuşları kullanmanız mümkün değildir

Musluk Contası Nasıl Değiştirilir?

Uygun bir tornavida aracılığıyla musluk kapağını çıkartın. Kapağı açmak, Sonraki aşama salmastra adı verilen sarı pirinç rengindeki parçacığı çıkartmak. Bunun için bir 17 numara anahtara ihtiyacınız olacaktır. Anahtarı döndürüp parçayı çıkartıp, contayı da tornavida ile yerinden çıkarttığımızda yeni contayı yerine yerleştirip aynı işlemleri tersten yaparak musluğu eski haline getirebilirsiniz.

Musluk Tamiri | Batarya Tamiri

Şebeke su vanasını kapatma işlemini gerçekleştirdikten sonra soğuk-sıcak (kırmızı-mavi) su göstergesi olan kısmı tornavida aracılığıyla gevşetip yukarı doğru çekerek çıkartın. Aç-kapa bataryalar daha hassas olduğundan musluğunuza çok daha nazik davranmalısınız. Karşınıza çıkan somun parçacığı çıkartmak için İngiliz anahtarı kullanın. Şimdi ise karşınıza batarya kartuşu adı verilen parçacık çıkacak. Eğer aç-kapa musluğunuza uygun olan parçacığı aldıysanız, zaten elinizde de olan yeni parçacık bunun aynısı olacaktır. Artık sadece yeni parçacığı yerleştirip tekrar aynı işlemleri tersten yapmaya ve vananızı açarak sorunun giderilip giderilmediğini kontrol etmek kaldı.

MUSLUK TAMİRİ İÇİN HİZMET BÖLGELERİMİZ

 

Ataşehir MUSLUK TAMİRİ, AvcılarMUSLUK TAMİRİ , Bağcılar MUSLUK TAMİRİ , Bahçelievler MUSLUK TAMİRİ , Bakırköy MUSLUK TAMİRİ , Başakşehir MUSLUK TAMİRİ , Bayrampaşa MUSLUK TAMİRİ , Beşiktaş MUSLUK TAMİRİ , Beykoz MUSLUK TAMİRİ , Beylikdüzü MUSLUK TAMİRİ , Beyoğlu MUSLUK TAMİRİ , Büyükçekmece MUSLUK TAMİRİ , Çatalca MUSLUK TAMİRİ , Çekmeköy MUSLUK TAMİRİ , Esenler MUSLUK TAMİRİ , Esenyurt MUSLUK TAMİRİ , Fatih MUSLUK TAMİRİ , Gaziosmanpaşa MUSLUK TAMİRİ , Güngören MUSLUK TAMİRİ , Kadıköy MUSLUK TAMİRİ , Kağıthane MUSLUK TAMİRİ , Kartal MUSLUK TAMİRİ , Küçükçekmece MUSLUK TAMİRİ , Maltepe MUSLUK TAMİRİ , Pendik MUSLUK TAMİRİ , Sancaktepe MUSLUK TAMİRİ , Sarıyer MUSLUK TAMİRİ , Silivri MUSLUK TAMİRİ , Sultanbeyli MUSLUK TAMİRİ , Sultangazi MUSLUK TAMİRİ , Şile MUSLUK TAMİRİ , Şişli MUSLUK TAMİRİ , Tuzla MUSLUK TAMİRİ , Ümraniye MUSLUK TAMİRİ , Üsküdar MUSLUK TAMİRİ ve Zeytinburnu MUSLUK TAMİRİ

Call Now ButtonTIKLAYIN BİZİ ARAYIN