MOBİLYA BOYAMA

Mobilyalara  Boyama yapma 

Mobilya boyayamaları için ,Evimizdeki mobilyalarınız, süs eşyalarınız, objeleriniz, mutfak dolaplarınız, mutfak tezgahınız , yatak odası takımınız eskidiğinde ya da sıkıldığınızda kendi istediğiniz renk ve görsel çalışmalarıyla eskisinde daha güzel bir görünüm verebilirsiniz. Yenilemenin maliyeti daha düşük olduğundan hem cebinize hem de gözünüze hitap edecek.

Boyamak istediğiniz mobilyanın üzerinde hali hazırda cila ya da vernik olabilir. Özellikle parlak cilalı/boyalı mobilyaların üzerinde yeni boya tutması için parlak yüzey astarı kullanabilirsiniz. Bu da boyanın tutuculuğunu arttırarak boyanın daha düzgün olmasını sağlayacaktır.

Yeni nesil cadence hybrid boyalar tutuculuğu arttırılmış, mobilya üzerinde astar ya da zımparaya gerek kalmadan direk uygulanabilen boyalardır.

Mobilya Boyamak için Kullanılması gereken ürünler

  • Sünger Rulo/ Kadife Rulo / İpek Rulo
  • İpek Fırça
  • Kullanacağınız yüzeye uygun miktarda Cadence Boya
  • Su Bazlı Akrilik Vernik
  • Boya Tavası ya da plastik tabak

Mobilya Boyama Uygulama Teknikleri

Boyama yapmadan önce boyamızı çalkalayarak karışımını sağlıyoruz. Boyanın ruloya eşit miktarda yayılımını sağlıyoruz. Bunun için rulo tavasında ya da plastik tabak üzerinde rulomuzu ileri geri yaparak ruloya boya dağılımını sağlamış oluyoruz. Bu işlem yapılmadığında ilk sürdüğümüz alana daha fazla boya bırakır ve diğer yerlere daha az boya bırakır. Bu da yüzeyde orantısız bir boya dağılımına yol açar. Diğer katlarda uygulama yaparken boyamızı sulandırma yapmayacağız .

Ruloya baskı uygulamadan hafif bir şekilde kendi ağırlığıyla uygulama gerekiyor. Asla ve asla ruloya bastırarak boyama yapmıyoruz. Rulomuzda boyanın azaldığını hissedene kadar boya almanıza gerek yok. İlk katı vurduktan sonra boya ıslakken ister kes kullan sünger ile düzeltmeler yapabiliriz istersek te kullandığımız rulo ile bastırmadan tarama işlemini yapabiliriz. Bu boya yaparken oluşan kabarcık ve pütürleşmeyi azaltacaktır. Daha düz ve daha pürüzsüz bir yüzey sağlayacaktır. Rulonun ulaşamadığı detaylı noktaları ipek fırça kullanarak daha pürüzsüz ve düz yüzeylere sahip olacaksınız. Fırça kullanımında orantısız bir boya birikmesi olması durumunda tarama işleminin burada bu sefer fırça ile yaparak boyanın orantılı bir şekilde yayılmasını sağlıyoruz.

1 gün sonra 2. Katı boyamadan önce eğer 1.Katta kalmışsa sünger zımpara ile yüzeyde oluşan kabarcıkları temizleyerek 2. Kat boyamaya başlayabilirsiniz. 2. Katta boya ıslakken kes kullan sünger ile düzeltmeler yapabilirsiniz. Gerekirse yine 1 gün sonra 3. Kat atılır.3. Kattan 2-3 gün sonra akrilik vernik mat, yarımat, parlak ve ultimate glaze vernik kullanabilirsiniz.

Verniği fırça ile sürebileceğiniz gibi, sprey formunda olan bir vernik de tercih edebilirsiniz. Sprey vernik kullanımının kolaylığı ve oluşturduğu pürüzsüz yüzeyler nedeniyle oldukça pratiktir ancak elbette fiyatı nispeten yüksek olmaktadır. 

Mobilya Boymak Ne Kadar Sürer?

Mobilya boyama işlemleri birkaç kat yapılabildiği için boyanın kuruma süresi düşünülerek geniş bir zaman ayırmak gerekir. Mobilya yenileme için harcanan süre günlük 1-2 saat sürmektedir. Tüm mobilyaları yenilemek; Cadence Boyaların uygulanması için 3-4 gün, Cadence Vernik için 2-3 gün olmak üzere 1 hafta sürmektedir.  Mobilya boyalarının kuruması için katlar arasında 24 saat beklenmesi gerekmektedir.

MOBİLYA BOYAMA İÇİN HİZMET BÖLGELERİMİZ

Ataşehir MOBİLYA BOYAMA, Avcılar MOBİLYA BOYAMA , Bağcılar MOBİLYA BOYAMA , Bahçelievler MOBİLYA BOYAMA , Bakırköy MOBİLYA BOYAMA , Başakşehir MOBİLYA BOYAMA , Bayrampaşa MOBİLYA BOYAMA , Beşiktaş MOBİLYA BOYAMA , Beykoz MOBİLYA BOYAMA , Beylikdüzü MOBİLYA BOYAMA , Beyoğlu MOBİLYA BOYAMA , Büyükçekmece MOBİLYA BOYAMA , Çatalca MOBİLYA BOYAMA , Çekmeköy MOBİLYA BOYAMA , Esenler MOBİLYA BOYAMA , Esenyurt MOBİLYA BOYAMA , Fatih MOBİLYA BOYAMA , Gaziosmanpaşa MOBİLYA BOYAMA , Güngören MOBİLYA BOYAMA , Kadıköy MOBİLYA BOYAMA , Kağıthane MOBİLYA BOYAMA , Kartal MOBİLYA BOYAMA , Küçükçekmece MOBİLYA BOYAMA , Maltepe MOBİLYA BOYAMA , Pendik MOBİLYA BOYAMA , Sancaktepe MOBİLYA BOYAMA , Sarıyer MOBİLYA BOYAMA , Silivri MOBİLYA BOYAMA , Sultanbeyli MOBİLYA BOYAMA , Sultangazi MOBİLYA BOYAMA , Şile MOBİLYA BOYAMAİ , Şişli MOBİLYA BOYAMA , Tuzla MOBİLYA BOYAMA , Ümraniye MOBİLYA BOYAMA , Üsküdar MOBİLYA BOYAMAİ ve Zeytinburnu MOBİLYA BOYAMA

Call Now ButtonTIKLAYIN BİZİ ARAYIN