MARANGOZLUK HİZMETLERİ

MUTFAK DOLABI MONTAJI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Mutfak dolabınızın kurulumu için garanti bakım mutfak dolabı kurulum servisini arıyabilirsiniz. Mevcut alana bağlı olarak, mutfak dolabını mutfak dışındaki bir yere de takabilirsiniz. Bir Kendin-Yap ya da mutfak mağazasından bir mutfak dolabı aldığınızda, gerekli bağlantı elemanları da birlikte verilir. Yani özel montaj destekleri satın almanız gerekli değildir ve özel aletlere de ihtiyacınız yoktur.

Aşamaları şunlardır:

Hangi boyut?

Mutfak dolaplarının boyutları, standart boyutlara ve elemanlara dayanır. Çoğunlukla 45, 75 ve 90 cm’lik dolap yükseklikleri ve 30, 45 ve 60 cm’lik dolap genişlikleri seçebilirsiniz.

Hangi yükseklik?

Üst dolaplar genellikle alt kenarları zeminden yaklaşık 135 cm yukarıda olacak şekilde takılır. Bu yükseklik, gerekirse üzerinde bir tezgah olan bir alt dolabın, ikisinin arasında 45 ila 60 cm boşluk olacak şekilde takılması için yeterli yer bırakır. Dolabı bir evye biriminin üzerine takıyorsanız, arada 90 cm’lik bir mesafe bırakmanız gereklidir.

Dolabın monte edilmesi

Dolabın (dolapların) dış kenarlarının tam konumunu duvarın üzerinde işaretleyin. Zeminden doğru yüksekliği seçtiğinizden emin olun. Bu yükseklikte, su terazisini kullanarak yatay bir çizgi çizin. Ya da hızlı ve doğru yatay konumlandırma için bir lazerli terazileme cihazı kullanabilirsiniz. Montaj destekleri genellikle ayarlanabilirdir, böylece bu destekleri taktıktan sonra bile dolabın konumunu yatay ve dikey olarak ayarlayabilirsiniz.

Tam düz

Dolabın yatay olduğundan kesin emin olmak istiyorsanız, yaklaşık 20 x 45 mm kesite sahip ahşap bir çıtayı duvara işaretlediğiniz çizginin altına takın. Bu çıta, siz dolabı monte ederken dolabı destekleyecektir. Daha sonra bu çıtayı sökebilir ve delikleri doldurabilirsiniz. Desteklerin nereye takılacağını belirtmek için, dolabın montaj noktalarını duvarın üzerinde işaretleyin.
Not: mutfak dolapları ile birlikte, farklı tipte destekler ve montaj sistemleri temin edilir. En basit sistemde, takoz biçimli ahşap bloklar kullanılır. Bunları kullanıyorsanız ve özellikle bir kaç dolabı düz bir çizgi üzerinde yan yana takmak istiyorsanız, çok hassas çalışmanız gereklidir.

Kaliteli dübeller kullanın

Duvara gerekli delikleri delin ve naylon dübelleri takın. Dolap ile verilen destekleri takın. Duvarın yapıldığı malzemeye dikkat edin. Dolabın ve içindekilerin tamamının ağırlığını taşımaları gerektiğinden, kaliteli bir marka tarafından üretilen dübeller kullanın! Ardında dolabı duvara monte edin. Dolabın içindeki desteklerin her birinin iki vidası vardır: biri, dolabı yatay konuma getirmek için yüksekliği ayarlamak amacıyla, diğeri ise dolabı duvara sabitlemek için kullanılır.

Kapakların takılması

Bunun ardından kapaklar takılır. Açılma yönünü seçebilirsiniz, bu yüzden – örneğin dolabı bir köşeye monte ettiyseniz – en iyi seçeneğin hangisi olduğunu dikkatle değerlendirin. Ayrıca sol ya da sağ elinizi kullanmanız da önemlidir. Menteşenin bir parçasını dolabın iç duvarına, diğer parçasını ise kapaktaki karşılık gelen yuvarlak oyuğa takın. Menteşenin iki parçasını yerlerine geçirin ve birbirine vidalayın. Menteşeler üç yönde ayarlanabilir, bu sayede kapağı tam düz olarak takabilirsiniz.

İki dolabın yan yana takılması

 

İki dolabı yan yana takıyorsanız, bu dolapları birlikte takabilirsiniz. Dolapları birbirine sıkıca tutturmak için işkenceler kullanın. Ardından her iki dolaptan geçen bir delik delin ve dolapları yan taraflarından bir cıvata ve somun ile birleştirin. Bu, dolapların tam olarak yerlerinde kalmasını sağlayacaktır.

Yüksekliğin ayarlanması

 

Kapağın yüksekliğini ayarlamak için, oklar ile gösterilen vidaları gevşetin. Ardından, doğru kapak yüksekliğini elde etmek için menteşeyi yukarı ya da aşağı doğru hareket ettirebilirsiniz. Bunun ardından, vidaları tekrar sağlam bir biçimde sıkın.

Kapağın düzeltilmesi

Kapak düz değilse, ok ile gösterilen vidayı kullanarak kapağı ayarlayabilirsiniz. İlk olarak, kapağın üst menteşeden mi yoksa alt menteşeden mi ayarlanması gerektiğini kontrol edin.

Derinliğin ayarlanması

 

Kapağın dolaba tam yanaşması için, menteşelerin derinliğini ayarlayabilirsiniz. Ok ile gösterilen vidayı gevşetin. Şimdi, kapak tam yanaşana dek menteşeyi ileri ya da geri hareket ettirebilirsiniz. Ardından vidayı tekrar sıkın.

DOLAP RAF KESİMİ

Gardrobunuz ve diğer dolaplarınız çoğu zaman tüm eşyalarınız için bol miktarda yere sahiptir, ancak iç yerleşimleri her zaman kullanışlı değildir. Yeni ya da önceden mevcut bir dolaba ekstra bir raf takarak, eşyalarınızı düzenli tutmak için yeni bir alan yaratabilirsiniz. Ayrıca deponuzun değişikliğe ihtiyacı varsa, daha da fazla yer sağlamak için daha fazla raf eklemek kolaydır.

Dikkat edilecek noktalar

Bakılması gereken ilk şey, dolabınızda ya da gardrobunuzda hangi tür rafların kullanıldığıdır. Bunlar genellikle ahşap kaplamalı ya da lamine yüzeyli suntadan yapılır ve 16 ya da 18 mm kalınlığındadır. Raflar farklı biçimlerde monte edilebilir – çoğunlukla hepsi ya da bazıları yan panellere monte edilmiştir.

 

MARANGOZLUK HİZMETLERİMİZ İÇİN BÖLGELERİMİZ

Marangozluk hizmetimiz

Mutfak dolabı montajı
Mutfak dolabı raf kesimi
Dolap raf kesimi
Banyo dolabı yapımı

Ataşehir MARANGOZLUK HİZMETLERİ, Avcılar MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Bağcılar MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Bahçelievler MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Bakırköy MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Başakşehir MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Bayrampaşa MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Beşiktaş MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Beykoz MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Beylikdüzü MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Beyoğlu MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Büyükçekmece MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Çatalca MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Çekmeköy MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Esenler MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Esenyurt MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Fatih MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Gaziosmanpaşa MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Güngören MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Kadıköy MARANGOZLUK HİZMETLERİ , Kağıthane MUTFAK DOLABI MONTAJI , Kartal MUTFAK DOLABI MONTAJI , Küçükçekmece MUTFAK DOLABI MONTAJI , Maltepe MUTFAK DOLABI MONTAJI , Pendik MUTFAK DOLABI MONTAJI , Sancaktepe MUTFAK DOLABI MONTAJI , Sarıyer MUTFAK DOLABI MONTAJI , Silivri MUTFAK DOLABI MONTAJI , Sultanbeyli MUTFAK DOLABI MONTAJI , Sultangazi MUTFAK DOLABI MONTAJI , Şile MUTFAK DOLABI MONTAJI , Şişli MUTFAK DOLABI MONTAJI , Tuzla MUTFAK DOLABI MONTAJI , Ümraniye MUTFAK DOLABI MONTAJI , Üsküdar MUTFAK DOLABI MONTAJI ve Zeytinburnu MUTFAK DOLABI MONTAJI

Call Now ButtonTIKLAYIN BİZİ ARAYIN