BERABER DAHA GÜÇLÜYÜZ DERNEĞİ

HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR

Dernek olarak;  sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek, Yurt içinde ve Yurt Dışındaki vatandaşlarımız yaşamlarını kolaylaştırmak, Eğitim ve Kültür Sosyal Faaliyetlerde bulunmak, Kamu Kurum ve Kuruluşlar STK’lar ve özel sektör ile ortak projeler yapmak ve yürütmek ortak çalışmalar yapmak ve Ailelerin aile içi uyum programları düzenlemek, Aile Danışmanlığı yapmak, Hukuk Danışmanlığı yapmak, Yaşam Koçluğu Yapmak, Çocuk gelişimi ve oyun terapisi düzenlemek, Seans ve Terapi Programları düzenlemek. Birey sağlığının iyileştirilmesi ve istihdamın arttırılmasına yönelik projeler hazırlar ve uygular. Bu amaçlar doğrultusunda faaliyet gösteren kuruluşlarla işbirliği yapar, yardım faaliyetleri ve projeler için gerçek anlamda yoksulların tespiti için çalışmalar yapar ve bu amaçla bir birim oluşturur. Mahalleler bazında ülkenin yoksulluk haritasını yapar ve yoksullara yardım edecek kişi, kuruluş ve kardeş aileler belirler. İhtiyaç sahiplerine onlar başvurmadan da gıda, kira, barınma, konut, yakacak, giyecek, temizlik malzemesi, iş kurma, ev eşyası yardımı yapar, bu konularda organizasyonlar düzenler, düzenlenen organizasyonlara katılır. Bu yardımların gerçekleşmesine katkı sağlayacak yurt içi ve yurt dışında huzur evi, barınma evi, sığınma evi, rehabilitasyon merkezleri, aşevleri, kesimhaneler, kreşler, misafirhaneler, ibadethaneler, kültür merkezleri açar, açılmasına yardımcı olur veya açılmış olanların işletilmesine katkıda bulunur.

Derneğimizin  kurulması benim hikâyem ile başladı. Her birey gibi bende kendime bir yol çizmiş ve aile kurmuştum. Hayatta her şey umduğumuz gibi veya hayalini kurduğumuz şekilde devam etmediğini acı bir tecrübe ile öğrenmiş oldum. Severek ve çok isteyerek hayatımı birleştirdiğim kişi ile beklemediğim bir şekilde yollarımızı ayırdım. Bu esnada sevgili kızıma hamileydim, süreç ne kadar sancılı olsa da bir şekilde ailemin, arkadaşlarımın desteği ile süreci atlatmaya çalıştım ve hala da bu mücadeleme devam ediyorum. Kendi içinde bulunduğum durumu da göz önüne alarak ve tabii ki benimle aynı şeyleri yaşamış ve hatta benim kadar şanslı olmayan aile desteği göremeyen her kadın ve çocuk için elimi taşın altına koymak istedim. İçinde bulunduğumuz toplumun yozlaşması aile yapılarının bozulması kadına ve çocuklara olan şiddetin artması ve daha sayamayacağım bir sürü kirlenmelerin var olduğu bu toplumda öz kültürümüzün korunması, aile değerlerimizi korumak ve en önemlisi çocuklarımızı geleceğe doğru hazırlamak aileleri bilinçlendirmek için çıktığım bu yolda beraber daha güçlü olabileceğimizi biliyor ve sizleri de aramızda görmeyi bekliyoruz.

Ayrıca ihtiyaç sahiplerine yönelik yemek dağıtımında bulunur ve bununla ilgili hizmet satın alır.

Yurt içi ve yurt dışında yoksul, yardıma muhtaç, kimsesiz, dul, yetim, öksüzleri, sokak çocuklarını, sokakta kalmış her yaşta insanı, hastaları, yurdundan ayrı kalmışları, mültecileri, yolda kalmışları himaye eder ve her türlü ayni ve nakdi yardım yapar.

Tek başınıza savaşmakta zorlandığınız ne yapacağınızı bilemediğiniz bu durumlarda bizler beraber sizlere destek olmak için bu yolda yürüyerek daha güçlü ve bilinçli bireyler olarak hayata devam etmek için burdayız.

DERNEK YÖNETİM KURULUMUZ

Call Now ButtonTIKLAYIN BİZİ ARAYIN